Nowa kultura podróżowania

Media donoszą o polskim pomyśle na nowoczesny przewóz osób. Usługa wystartowała w Trójmieście, nazywa się LYNK i działa podobnie do amerykańskiego Ubera. Ale w odróżnieniu od pierwowzoru, działa w pełni legalnie, posiada niezbędne pozwolenia, a kierowcy mają stosowne licencje – a przynajmniej tak reklamuje swoje usługi LYNK.

Jak działa „polski Uber”? Jest aplikacja na smartfony, eliminowana jest gotówka (opcja prepaid), wszystko dzieje się szybko i komfortowo dla pasażera. I jak zapewnia LYNK – za rozsądne pieniądze z gwarancją ceny:

„Cenę przejazdu poznasz jeszcze przed wejściem do samochodu. Aplikacja w Twoim smartfonie wyliczy koszt przejazdu na podstawie mapy i warunków drogowych w momencie wyceny. Żaden objazd czy stanie w korku nie wpłynie na cenę.”

Na jakie ceny może liczyć klient? Poniżej prezentujemy oficjalny cennik LYNK:

przewoz-osob-wg-lynk-cennik

Dodatkowo firma przewiduje nagradzanie aktywnej społeczności – za ocenianie i polecanie usługi można liczyć na bonusy, tańsze i nawet darmowe przejazdy.

Firma chce zdobywać klientów oferując wysoki komfort podróży. O wysoki komfort przewozu osób zadbają kierowcy i ich pojazdy – część kierowców jeździ swoimi samochodami, część firmową flotą.

Firma wygląda na wiarygodnego partnera w podróży… ale znalazło się jedno „ale”. Dlaczego strona LYNK tak bardzo przypomina stronę Ubera? Obie strony są mocno do siebie podobne, można nawet je pomylić. Czy biznes, który ma być lepszy i inny niż Uber, nie powinien był lepiej zadbać o swoją stronę, która stanowi wizytówkę firmy? Skoro LYNK tak mocno zapewnia o swoim legalnym działaniu, musiał aż tak mocno kopiować design strony internetowej konkurencji?

Podróżować z LYNK można na razie tylko w Trójmieście. Mieszkańcy mają teraz wybór pomiędzy lokalnymi korporacjami Taxi, Uberem i startupem LYNK. Do grona potencjalnych klientów należy też zaliczyć turystów, których w Trójmieście nigdy nie brakuje. Kto będzie zwycięzcą? Którą firmę wybiorą podróżni? Czy znajdą się naśladowcy i podobna forma przewozu osób zostanie uruchomiona na przykład w Szczecinie?