Samochód bez kierowcy – TESLA zaczyna prace

Elon Musk, właściciel firmy Tesla, zdecydował się rozwijać ideę autonomicznych pojazdów. Tesla dołączyła do grona firm testujących i rozwijających zagadnienie aut poruszających się po drogach bez udziału człowieka. Przewóz osób bez kierowcy? Niemieckie koncerny motoryzacyjne oraz firma Google od wielu lat rozwijają takie rozwiązania. Teraz powstała im poważna konkurencja, którą muszą uwzględnić w swoich planach dominacji rynku motoryzacyjnego po wypowiedzi właściciela firmy Tesla. Musk twierdzi, że jego firma będzie liderem na tym rynku. I twierdzi tak, pomimo że wcześniej podchodził z dystansem do sztucznej inteligencji i zbyt dalekiego posuwania się w rozwoju technologicznym.

Transport bez kierowcy według Elona Muska

Obecnie Musk uważa, że nowe rozwiązanie pozwoli ocalić wiele ludzkich istnień i okaże się bardzo pożyteczne. Nad samochodem autonomicznym pracowało wielu inżynierów, którzy zdobyli doświadczenie na tym polu. Takich ludzi Musk zaprasza do swojej firmy ludzi, by wspólnie z nimi rozwijać nowy trend w przewozie osób i towarów. Wsparcie inżynierami znającymi już temat samochodów autonomicznych będzie miało przełożenie na czas, w jakim takie samochody będą mogły pojawić się na naszych drogach.

Otwarte pozostają pytania – czy przepisy o ruchu drogowym pozwolą na takie rozwiązania w sektorze transportu osób czy towarów? Czy przepisy o ruchu drogowym ulegną zmianie? Kiedy inni uczestnicy ruchu zaufają pojazdom bez kierowcy poruszającym się po tej samej drodze? Im bardziej zastanowić się nad tematem, tym więcej nasuwa się pytań.

Transport bez kierowcy – kto będzie pierwszy?

Technika, która idzie mocno do przodu, otwiera przed nami nowe możliwości. Zmniejszamy zużycie paliwa, wprowadzamy samochody elektryczne na drogi, zwiększamy osiągi… Pozbędziemy się kierowcy? Jeżeli tak, to kto jako pierwszy wprowadzi na polskie drogi samochód autonomiczny – Google czy Tesla? A może wszystkich wyprzedzi jedna z marek niemieckich?